Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Tunezja to kraj pełen starożytnych ruin, historycznych budowli i miejsc otoczonych religijną czcią. Pozostałości kultury antycznej można zobaczyć na każdym kroku, ale są zabytki wyjątkowo warte uwagi. Sprawdź nasz top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych Tunezji i zaplanuj idealną wycieczkę krajoznawczą.

Amfiteatr w Al-Dżamm

To trzeci największy amfiteatr na świecie, zbudowany w III wieku p. n. e. Doskonale zachowane do naszych czasów ruiny znajdują się na otwartej przestrzeni, malowniczo wkomponowując się w krajobraz. Wielu turystów przyznaje, że Al-Dżamm prezentuje się nawet lepiej, niż rzymskie Koloseum. To obowiązkowy punkt programu dla miłośników igrzysk i filmów o gladiatorach.

Mauzoleum Habiba Burgiby

Habib Burgiba był pierwszym prezydentem niepodległej Tunezji, toteż jego mauzoleum jest niezwykle ważnym miejscem dla Tunezyjczyków, ale także dla przyjezdnych zaciekawionych historią kraju. Budynek mieści się w mieście Monastir. Warto go odwiedzić nie tylko po to, by poszerzyć swoją wiedzę o dziejach Tunezji, ale także ze względu na imponującą architekturę mauzoleum.

Wielki Meczet

Meczet Sidi Okba, zwany też Wielkim Meczetem, to największy zabytek Kairuanu. Został wzniesiony w IX wieku na gruzach świątyni z VII wieku i jest prawdziwie monumentalną budowlą. Robi wrażenie swoją ogromną, masywną sylwetką. Zwiedzając Wielki Meczet – słynne miejsce kultu religijnego – można dowiedzieć się więcej na temat islamu i muzułmańskich praktyk.

Ruiny Kartaginy

Pozostałości po starożytnej Kartaginie na pierwszy rzut oka zdają się wysypiskiem kamienia, ale w tych gruzach kryje się niezwykła historia starożytnego miasta Fenicjan. Zniszczona przez czas i wojny Kartagina to miejsce, w które trzeba wybrać się choćby po to, by poczuć ducha wieków i przypomnieć sobie, jak upadają wielkie cywilizacje. Dobry pomysł na wycieczkę z refleksją.

Fort El Ribat

Kolejna atrakcja turystyczna Monastyru – kompleks obronny z VIII wieku, surowy i ascetyczny w architekturze. Wewnątrz znajduje się muzeum, ale można też wejść na mur i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy wokół. Z wież, również otwartych dla zwiedzających, roztacza się piękny widok na miasto i plażę.

 

Przed każdą wycieczką warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, sprawdzić historię danego miejsca i poszukać w Internecie, co jeszcze można obejrzeć w okolicy, aby nie umknęła nam żadna niepowtarzalna okazja. W końcu jeśli wracać do Tunezji, to tylko po to, by odkrywać kolejne atrakcje turystyczne.