Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Kurorty Tunezji – Tunis

Kurorty Tunezji – Tunis

Tunis to miasto, które jest stolicą Tunezji. Tętni tutaj stale życie nie tylko polityczne, kulturalne, ale również społeczne. Zdecydowanie najciekawszym zjawiskiem są tutaj zróżnicowane style architektoniczne, które łączą się ze sobą w spójną całość. W tej chwili zadziwiające jest to, jak nowoczesność scala się z tradycją. Świetnym przykładem jest arabska medyna, w której pobliżu zlokalizowana jest dzielnica francuska, charakteryzująca się kolonialnym stylem. (więcej…)

Kurorty Tunezji – Hammamet

Kurorty Tunezji – Hammamet

Hammamet jest jednym z największych kurortów na terenie Tunezji. Przede wszystkim turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na piaszczyste plaże oraz ciepłe Morze Śródziemnomorskie. Niesamowity jest tutaj naturalnie ukształtowany krajobraz, który świetnie prezentuje się z pływającymi w tle statkami, których budowa miała przypominać galeony.

Na szczęście również hotele dobrze tutaj się wpisują, nie psując przepięknych krajobrazów, a jedynie dobrze współgrając z otoczeniem. Oczywiście prawda jest jednak taka, że tych ośrodków jest tutaj niezliczona ilość, jednak zagospodarowanie przestrzeni jest całkowicie w porządku. Sieć hoteli przebiega przez wybrzeże, aż 5 kilometrów na południe, do strefy zwanej Yasmine Hammamet. (więcej…)

Kurorty Tunezji – Monastir

Kurorty Tunezji – Monastir

Monastir jest miastem położonym w Tunezji, które przede wszystkim zachwyca portem jachtowym oraz rybackim. Dodatkowo znajduje się tutaj twierdza obronna, którą co roku może podziwiać wielu turystów. Dzięki tym atrakcjom oraz wielu innym miejscom, które można tutaj zwiedzić, Monastir stał się bardzo modnym ośrodkiem turystycznym w Tunezji. (więcej…)

Kurorty Tunezji – Sousse

Kurorty Tunezji – Sousse

Poniższym wpisem otwieram cykl artykułów na temat najpopularniejszych kurortów w Tunezji. Zaczynamy od mojego ulubionego – od Sousse.

Sousse (Susa) jest to jedno z największych miast Tunezji, stanowiące ważny ośrodek turystyczny. Dokładniej zlokalizowane jest w Zatoce Hammamet, w odległości ponad 100km od Tunisu, będącego stolicą kraju. Zdecydowanie przeważa tutaj klimat śródziemnomorski, co przede wszystkim wpływa na bardzo dużą ilość słonecznych dni. Jest to z tego względu jedno z najlepszych miejsc do spędzenia wakacji. Można tutaj przyjechać zarówno w sezonie, jak i poza nim, co jest dużym plusem dla osób, które nie mogą sobie zaplanować urlopu w wakacje. (więcej…)


Notice: Only variables should be passed by reference in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/package.module.nextgen_basic_singlepic.php on line 35

Hammamet

 Polscy turyści często, spośród wielu tunezyjskich kurortów wybierają Hammamet. W czym więc tkwi urok tej miejscowości? Dlaczego jest ona tak bardzo popularna? Właściwie to wcale nie jest tak trudno ocenić. W to miejsce jest najwięcej ofert w biurach podróży. To wielka miejscowość, która ma ogromnie rozbudowaną bazę hoteli. Dodatkowo jest przepięknym miejscem, w którym warto spędzać swoje wakacje. Dodatkowo, wielkim atutem tego regionu są całkiem w porządku ceny, które nie zdzierają z turysty ostatniego dinara. Wydaje mi się, że Hammamet długo jeszcze będzie dla polskich turystów atrakcyjny. Do momentu, gdy nie powstanie kilka nowych, konkurencyjnych kurortów.


Notice: Only variables should be passed by reference in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/package.module.nextgen_basic_singlepic.php on line 35

Wyspa Dżerba

Dżerba jest kolejnym miejscem, do którego warto się wybrać będąc w Tunezji. Najbardziej atrakcyjne są tereny północne, gdzie znajdują się ruiny budynków starożytnych Rzymian. Kierując się na południe natrafimy na Nefta douze oases. Warto obejrzeć pustynie i oazy, które należą do całkiem nowych miast.
Dodam może od razu na początku, dla ignorantów, że Dżerba to wyspa. Nie każdy może do niej dotrzeć. Liczy około sto tysięcy mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi 514 km?.