Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Monastir jest miastem położonym w Tunezji, które przede wszystkim zachwyca portem jachtowym oraz rybackim. Dodatkowo znajduje się tutaj twierdza obronna, którą co roku może podziwiać wielu turystów. Dzięki tym atrakcjom oraz wielu innym miejscom, które można tutaj zwiedzić, Monastir stał się bardzo modnym ośrodkiem turystycznym w Tunezji.
Zdecydowanie dobrym pomysłem jest przyjazd do tego miasta, ponieważ przede wszystkim zapewnia ono piękne plaże oraz dostęp do przejrzystego morza. Nie musimy za bardzo się martwić o ceny oraz standard hoteli, ponieważ są one bardzo zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo ciekawą atrakcją jest możliwość pływania na nartach wodnych, jet-ski, nurkowanie oraz pływanie statkami z przezroczystym dnem. Każda z tych ciekawostek z pewnością pozwoli turystom lepiej zapoznać się z podwodnym światem oraz urokami ciągle ciepłej wody.

Nazwa miasta pochodzi prawdopodobnie od chrześcijańskiego klasztoru. Niegdyś Monastir stanowił ważny punkt, podczas podróży cesarzy do Afryki. W tej chwili zamieszkuje tutaj ok. 36 tysięcy ludzi i przede wszystkim charakteryzuje go ważne wydarzenie historyczne, jakim były narodziny Habbiba, czyli pierwszego prezydenta, rozpoczynającego czasy niepodległej Tunezji. Ten władca został pochowany w mauzoleum, które wyróżniają wysokie minarety oraz pozłacane kopuły.

Jakie więc zabytki możemy obejrzeć w tym niesamowitym mieście? Przede wszystkim Wielki Meczet. Został on wybudowany w IX wieku, a minaret przynależący do niego posiada kwadratową podstawę. Drugi zabytek to Ribat Harthrma, czyli ufortyfikowany monastir. Przynależy do niego wieża Nadhour oraz muzeum, w którym prezentowane są najciekawsze pamiątki sztuki islamskiej. Z tego miasta jest również niedaleko do dużych ośrodków turystycznych, takich jak Susa czy Takrouna. Pierwsza z miejscowości przede wszystkim zachwyca niesamowitą mediną z ribatrm, natomiast druga swoim wyglądem może nieco przypomina twierdzę. W dawnych czasach jej zadaniem była ochrona plonów przed złodziejami.

Oczywiście w Monastirze czekają liczne atrakcje głównie na fanów golfa. Mogą oni udać się na bardzo znane pole Flamingo Golf Club, bądź Palm Links. Z kolei wielbiciele sportów wodnych z pewnością ucieszą się na myśl o tym, że miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków żeglarskich w całej Tunezji. Dodatkowo oczywiście można wynająć deski do surfowania, łódki bądź narty wodne. Jest to również znakomite miejsce do oddawania się podwodnym podróżom. Możemy zdecydować się na zejście pod wodę z instruktorem, który najpierw wytłumaczy nam, jak mamy się zachować na dużej głębokości. Dodatkowo miasto znane jest z wielu stadnin koni, na których goście hoteli mogą sobie pojeździć.

Jeżeli natomiast chodzi o plażę, to do wypoczynku zaprasza plaża miejska oraz znajdująca się niedaleko de la Corniche. Warto również wybrać się na opalanie, np. do Monastir Skanes.