Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Hammamet jest jednym z największych kurortów na terenie Tunezji. Przede wszystkim turyści przyjeżdżają tutaj ze względu na piaszczyste plaże oraz ciepłe Morze Śródziemnomorskie. Niesamowity jest tutaj naturalnie ukształtowany krajobraz, który świetnie prezentuje się z pływającymi w tle statkami, których budowa miała przypominać galeony.

Na szczęście również hotele dobrze tutaj się wpisują, nie psując przepięknych krajobrazów, a jedynie dobrze współgrając z otoczeniem. Oczywiście prawda jest jednak taka, że tych ośrodków jest tutaj niezliczona ilość, jednak zagospodarowanie przestrzeni jest całkowicie w porządku. Sieć hoteli przebiega przez wybrzeże, aż 5 kilometrów na południe, do strefy zwanej Yasmine Hammamet.

Zdecydowanie miasto jest pełne życia nie tylko w dzień, ale również w nocy. Przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata, w poszukiwaniu niesamowitych przygód i atrakcji. To właśnie w Hammamet można znaleźć ogromną liczbę kawiarni, klubów, dyskotek oraz wielu innych atrakcyjnych miejsc. Zabawa rozpoczyna się późnym wieczorem i zazwyczaj kończy nad ranem. Jeżeli ktoś jest fanem silnych emocji i hazardu, może się wybrać do jednego z licznych kasyn.

W poszukiwaniu nieco spokojniejszego miejsca, warto przejechać się do medyny. Ta muzułmańska część Hammametu składa się z wąskich, krętych uliczek oraz ciekawych i klimatycznych miejsc. To stare miasto ogradzają mury obronne, które zachowały się od czasów średniowiecza.

W mieście upały panują praktycznie przez cały rok, a temperatura w styczniu nie schodzi poniżej kilkunastu stopni. W związku z tym, ten właśnie miesiąc uważany jest za najzimniejszy. Ciepła woda zachęca nie tylko pływaków, ale również windsurferów oraz osoby, które chciałyby spróbować swoich sił na holowanej paralotni bądź motorówce.

Oczywiście turyści, którzy nie przepadają za wodą, również znajdą coś dla ciebie. Można pograć w tenisa na kortach znajdujących się przy hotelach, wybrać się na pole golfowe lub najzwyczajniej udać się na zakupy. Miejscowe bazary zapewniają mnóstwo ciekawych pamiątek. Można tutaj kupić nie tylko dywaniki modlitewne, ale również świeże przyprawy i produkowane przez Tunezyjczyków przedmioty ozdobne. Oprócz tego na terenie miasta Hammamet zlokalizowane jest Centrum Kultury Śródziemnomorskiej, gdzie niezależnie od pory roku odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne i artystyczne. Z pewnością każdy będzie zachwycony prezentowaną tutaj kulturą związaną nie tylko z Tunezją, ale również krajami sąsiednimi.

Jeżeli więc decydujemy się na wyjazd do tego kraju, to z pewnością Hammamet będzie odpowiednim miejscem do zamieszkania i poczucia klimatu Tunezji. Oczywiście możemy w to miejsce dolecieć samolotem i wybrać jedną z najciekawszych ofert wycieczkowych. Pamiętajmy również, że będąc w wyżej opisywanym mieście, z pewnością powinniśmy obejrzeć wszystkie najważniejsze zabytki i zapoznać się z kulturą i życiem miejscowej ludności.