Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Dżerba jest wyspą należącą do Tunezji, która znajduje się na Morzu Śródziemnomorskim. Przede wszystkim charakteryzuje ją ciekawa architektura oraz niesamowita atmosfera, która tutaj panuje. Wszędzie widoczne są wpływy różnych kultur, przez co miejsce staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.Dżerba jest uznawana za legendarne miejsce, związane z podróżami Odyseusza. Kiedy dotarł do niej wracając z Itaki, zachwyciły zarówno jego, jak i towarzyszy, niesamowite zapachy kwiatów, przez co nie chcieli jej opuszczać. Wyspa ta stanowiła również miejsce, w którym odpoczywali żeglarze po długich podróżach oraz piraci w czasie swoich wypraw rabunkowych. W związku z tym, że na wygląd dzisiejszej Dżerby miały wpływ różne kultury, jej wygląd stanowi niesamowitą mieszankę. Zachwycająca jest przede wszystkim architektura. Na jej historię duży wpływ mieli nie tylko Arabowie, ale również Hiszpanie, Żydzi czy Barbarzyńcy. W tej chwili Tunezja może się poszczycić tak niesamowitym miejscem, które co roku jest odwiedzane przez wielu turystów, również z obszarów Europejskich.

Co najbardziej zachęca do przyjazdu? Wiecznie piękna pogoda, mnóstwo hoteli do wyboru, przyjaźnie nastawieni ludzie oraz niesamowite i świetnie zachowane zabytki. Uroku dodają wyspie maleńkie domki, do których budowy używano białego kamienia, meczety, rozległe plaże oraz ciekawe odmiany roślin. Przyjeżdżając tutaj na wczasy, powinniśmy pamiętać o odwiedzeniu stolicy Houmt Soiku, gdzie znajdują się liczne targi uliczne, port oraz twierdza Bori El Keblr. Udając się w ostatnie z wymienionych miejsc, naszym oczom ukażą się zapierające dech w piersiach widoki. Na wyspie znajduje się również wiele niedużych miasteczek. Przykładem jest Guellala, gdzie wyrabia się niepowtarzalne przedmioty ceramiczne oraz Midoun, w którym przyciągają uwagę liczne meczety, a zmysły budzi silny zapach drzew oliwnych. Hotele są w stanie przyjąć naprawdę wielu turystów, których z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej. Jeżeli więc zastanawiasz się, jakie miejsce w Tunezji będzie najodpowiedniejsze na urlop, bez wątpienia powinieneś wybrać Dżerbę.

Ciekawym sposobem na wypoczynek na wyspie, jest wypożyczenie roweru. Można wybrać się do największego miasta czyli Haumat as-Suk, które wprawdzie nabrało już nieco nowoczesnego wyrazu, jednak zachowały się również ciekawe budynki, charakterystyczne dla całej wyspy. Miasto uważa się za stolicę, ponieważ obfituje w wiele atrakcji. Znajdziemy tutaj nie tylko tradycyjny targ, ale również zamek Borj El K’bir oraz fort Aghlabid. Interesującym turystycznie miejscem jest również plac de Algerie oraz ulica pod nazwą Habib Bourguiba. Warto także zajrzeć do muzeum sztuki i tradycji, aby obejrzeć tradycyjne stroje tutejszej ludności. Dodatkowo w tym miejscu zlokalizowane są pamiątki takie jak ceramika, biżuteria czy wyposażenie kuchni. Budynek, w którym mieści się muzeum, nazywany jest powszechnie Zaouia of Sidi Zitouni.