Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Jedne  z lepszych restauracji w Tunezji mają duże miasta, takie jak Sousse, Hammamet i Port El Kantaoui. W Sousse klienci polecają restaurację Marmit, a także Bonaparte, gdzie można rozerwać się na karaoke. W Hammamecie zapraszamy i szczerze polecamy restaurację Le Berbere, która specjalizuje się w daniach stricte tunezyjskich. W trzecim mieście, w Porcie El Kantaoui, warto odwiedzić restaurację La Dorada, gdzie menu reprezentują dania z owoców morza oraz wyśmienite ryby.

Kuskus jest jednym z podstawowych posiłków w Tunezji, podaje się go praktycznie ze wszystkim, z mięsem baranim, rybą, różnego rodzaju kiełbaskami, ale także z jagnięciną i warzywami.

W tunezyjskich barach popularne są dania pikantne, takie jak kiełbaski merquez podawane w sosie pomidorowym. Cechą tej kuchni jest też duża ilość czosnku.

Najpopularniejszymi warzywami są podobnie jak w Polsce ziemniaki, fasola i pomidory. Tunezja posiada w swojej kuchni bardzo oryginalne danie, niewystępujące w innych krajach arabskich – brik ? to rodzaj trójkątnego pieroga z nadzieniem warzywnym, mięsnym, z dodatkiem tuńczyka i jajka. Polecamy wszystkim do degustacji, chociaż należy przyznać, że to dość specyficzna kuchnia.