Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Kairuan to miasto położone w środkowej części Tunezji, na pustyni. To czwarte święte miasto w Tunezji. Jednocześnie jest to jedno z ważniejszych kurortów w kraju. Zalicza się je do świętych miast Islamistów. Miasto to nie zostało założone ani przez Fenicjan, ani Kartagińczyków ani przez Rzymian. Nie powstało również w starożytności. Jest młodsze, bo z VII wieku i założone przez Arabów podbijających Afrykę Północną. Rozbudowało się i w IX wieku stało się stolicą. Było znane dla każdego Muzułmanina, zarówno w sensie naukowym jak i religijnym.
W 1057 roku zostało zniszczone i do dziś nie jest już tak ważnym miastem na arenie międzynarodowej. Pozostało ważne pod względem religijnym.
Miasto to jest wciąż często odwiedzane przez turystów. Jest idealnym miejscem do podpatrzenia arabskiej architektury, ponieważ było przez nich całkowicie zbudowane. Paradoksalnie, ludzie, którzy nie są wyznawcami Islamu mogą mieć problem z wejściem do przeróżnych budynków i świątyń.
W Kairuan możemy również zobaczyć medyną, która jest charakterystyczna dla większości miast arabskich. Mury owej medyny pochodzą z VIII wieku i tak jak w innych miastach, przeważają tam bazary.
Przeważnie zwiedza się w tym mieście świątynie. Jest ich tu wiele, różnych rozmiarów.
Miasto, jak na te warunki, jest dość duże, ma 120 mieszkańców i jednocześnie ponad sto meczetów.