Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Notice: Only variables should be passed by reference in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_singlepic/package.module.nextgen_basic_singlepic.php on line 35

Hotel Oaza Club Sousse

Hotel Oaza Club w Sousse jest miejscem idealnym dla turystów, którzy nie potrzebują wysokich standardów. Jest to hotel trzygwiazdowy z All Inclusive, ale tak naprawdę niewiele to daje. Posiłki są bardzo skromne, na obiad do wyboru są tylko dwa dania. Cały teren hotelu jest generalnie skromny. Prócz pokoi, te są ogromne jak na taki standard. Muszę przyznać, że wydaje mi się to troszkę niepotrzebne, z racji takiej, że na wczasach raczej woli się korzystać z rozrywek poza pokojami. Lepiej zatem byłoby, gdyby coś innego było “wielkie”. Skromność hotelu naprawia jednak jego lokalizacja. Znajduje się on w centrum Sousse, czyli nigdy nie będziemy się tam martwić o to, że nie będzie tam co robić. Kontynuując wymienianie cech tego hotelu, warto zwrócić uwagę na to, że jest to miejsce głównie dla młodych ludzi, którzy lubią zgiełk, tłum i hałas, czego nie ma w  hotelach oddalonych od dużych miast.

Hotel Skanes el Hana

Skanes jest obszarem między dwoma dużymy miastami Monastirem a Sousse. Przyznam, że gdy tamtędy przejeżdżałam, przeraziłam się bródem ze wszystkich stron. Jednocześnie Hotel Skanes el Hana znajduje się w całkowitym środku niczego 🙂 przyznać jednak musze, że gdy rozmawiałam z goścmi tego hotelu byli oni zwykle zachwyceni. Szanowali to, że mogą cały wolny czas spędzić w hotelu bądź na plazy i nie zależało im na wypadach do centrów miast. Hotel ten posiada **** zatem nudzić się tam nie można. Kolejnym plusem jest fakt bliskości lotniska, które znajduje się w Monastirze około 5 minut drogi autobusem.

Hotel Samara w Sousse

Hotel Samara na pierwszy rzut oka zrobił na mnie złe wrażenie. Moloch w centrum miasta, do morza 100 kilometrów… potem okazało się, że to właśnie w tym hotelu poznałam najwięcej fantastycznych ludzi. D0 morza okazało się, że jest tylko okolo 400 metrów (plaża jednak nie zachęcała, znajdując sie przy ruchliwej ulicy). Hotel okazał się idealny dla młodych ludzi, ktorzy lubią imprezować poza hotelem, w centrum miasta 🙂

Hotel Thalassa Sousse

Myślę, że parę słów o hotelu, w którym mieszkałam przez dwa tygodnie się przyda. Otóż nazywał się Thalassa  i jest siecią kilku hoteli na terenie Tunezji. Przy okazji należy do sieci hoteli międzynarodowych LTI International Hotels. Wszystkie te hotele mają cztery gwiazdki, zatem standard jest dość wysoki. Oczywiście, wiadomo, nie można czterech gwiazdek europejskich porównywać z afrykańskimi, ale generalnie nie mozna było hotelowi nic zarzucić. Nic, prócz  wielkości pokoi. Rozumiem, że nie jedzie się na wczasy, żeby siedzieć w pokoju, ale te były naprawdę malutkie. Normalnie nie miałabym nic przeciwko, ale w pokoju byłam z bratem, więc chcieliśmy rozłączyć łóżka. Poza tym w każdym pokoju klimatyzacja, telewizor (nie wiem po co), bardzo ładna łazienka 🙂 Panie sprzątające przychodziły codziennie i czuły się bardzo szczęśliwe, gdy otrzymały 1 dinar.

Poza pokojami było naprawdę cudownie.  Wspaniała recepcja, dużo barów i kilka restauracji. W całym hotelu turyści mieli wykupione opcje AllInclusive albo Ultra Allinclusive. Zatem było z czego korzystać.

Duże wrażenie robią dwa baseny, w których ciagle odbywały się jakieś animacje. Nie można się było tam nudzić. Na plaży wiele miejsca nie było, ale naprawdę warto było się tam wylegiwać.

Atrakcją wieczoru było codzienne ShowTime, czyli róznego rodzaju przedstawienia organizowane przez animatorów. Naprawdę bardzo widowiskowe.