Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Wybierając się na wczasy do Tunezji warto wiedzieć, ile pieniędzy przygotować na wyjazd. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu budżetu można w spokoju cieszyć się urokami pięknego, pustynnego kraju.

Ile pieniędzy zabrać ze sobą?

W Tunezji walutą obowiązującą jest dinar tunezyjski – TND. To około 1,26 złotych. 1 dinar to 1000 milimów i właśnie w milimach zobaczymy ceny w większości sklepów czy restauracji. Warto pamiętać, że nie można wywozić z kraju waluty tunezyjskiej – oznacza to, że dinarów czy milimów nie nabędziemy w Polsce ani w innych państwach. Najlepiej więc mieć ze sobą euro lub dolary i po wymianie zachować kwit, by móc dokonać transakcji odwrotnej w czasie opuszczania kraju. Inną możliwością jest wydanie wszystkich wymienionych pieniędzy na pamiątki i wycieczki.

Ile pieniędzy wobec tego zabrać do Tunezji? Mając wykupione wczasy all inclusive na osobę (na tydzień) wystarczy 100 – 150 dolarów i dodatkowe środki na wycieczki fakultatywne.

Tunezja – jakie ceny obowiązują w tym kraju?

Wiele cen produktów jest podobnych do tych w Polsce, ale owoce i warzywa są droższe z uwagi na pustynny charakter kraju. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o alkohol. Większe wydatki generują oczywiście wypady do restauracji. Przykładowe ceny jedzenia to np. – chleb – od 0,60 TND, woda – od 0.90 TND, ser – od ok 24 TND, jabłka – od 5 TND, wino od około 15 TND.

Ceny atrakcji i zwiedzania

Jeżeli planujemy zobaczyć Saharę, przejechać się na grzbiecie wielbłąda i zachwycać się krajobrazami, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 280 TND. Wycieczka do Kartaginy z obiadem i biletami wstępu do różnych atrakcji to zwykle od 120 TND, a do Kirouanu – od 75 TND. Świetnym pomysłem okaże się także zwiedzanie rezerwatu dzikiej przyrody i pozostanie na noc w Zulu – cena zaczyna się od 100 TND.

Za wyborem Tunezji na wymarzone wakacje przemawia fakt, że ceny są bardzo zbliżone do tych w Polsce. Dzięki temu łatwiej zaplanować wyjazd pod względem finansowym i kontrolować wydatki. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do wypoczynku, nasz domowy budżet nie zostanie nadszarpnięty.