Deprecated: Non-static method nggMediaRss::add_mrss_alternate_link() should not be called statically in /home/bunitas/domains/e-tunezja.info/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Wyjazd do wakacyjnego raju będzie niekompletny, jeśli odpuścimy sobie aktywności, z których słynie pustynna destynacja. Poznaj tunezyjski niezbędnik, czyli rzeczy do zrobienie podczas urlopu.

Pływanie w Morzu Śródziemnym

Gdy znudzi się zwiedzanie, a słoneczny żar da się we znaki, trzeba skierować się ku wybrzeżu. Jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów Tunezji jest Susa. Słynie on z czystej wody i piaszczystych plaż. Każdego roku przyjeżdżają do niego tłumy turystów. Kąpiele w Morzu Śródziemnym nie tylko ochłodzą, ale też pozwolą spróbować swoich sił w wielu sportach wodnych.

Przerwa na herbatę

Wyjątkowo popularnym tunezyjskim napojem jest miętowa herbata. Tunezyjczycy piją ją od rana do wieczora. Aromatyczny płyn polepsza trawienie i przemianę materii. Tradycyjną herbatę podaje się z cukrem lub miodem, a także obowiązkowo z nasionkami piniowymi, które nadają charakterystyczny posmak. Herbaty miętowej serwowanej na tunezyjski sposób można skosztować w niemal każdej kawiarence.

Zwiedzanie stolicy

Tunis to niezwykłe miejsce, gdzie tradycja zderza się z nowoczesnością. Koniecznie trzeba zwiedzić medynę, czyli historyczne i duchowe serce stolicy. Spacerując po mieście można zajrzeć do rozmaitych muzeów mieszczących się w domach miejscowych bogaczy.  Muzeum Narodowe Bardo uchodzi za jedno z najpiękniejszych na świecie, więc warto wpisać je na listę obiektów do zobaczenia.

Kupno ceramiki

Jednym z najpopularniejszych wyrobów rękodzielniczych w Tunezji jest ceramika. Odwiedzając ten kolorowy kraj nie można więc tracić okazji na kupienie pięknej pamiątki z podróży – warto przywieźć ozdobną miskę, talerzyki albo dzbanek. Sławnym miejscem, gdzie powstaje tunezyjska ceramika, jest Nabul na wyspie Dżerba. Wyroby pochodzące z tego miasteczka można kupić niemal na każdym targu w Tunezji.

Targowanie się na bazarze

W tym słonecznym kraju niemal na każdym kroku znajdzie się okazja do targowania. Unikanie go odbierane jest niekiedy jako zachowanie niegrzeczne czy butne. Lepiej nie narażać się na wysłuchiwanie obelg pod naszym adresem i podszkolić zdolności negocjacji przed wyjazdem. Poza tym targowanie się pozwala sporo zaoszczędzić.

Przywiezienie chechii

Chechia, czyli tradycyjne tunezyjskie nakrycie głowy, może być doskonałą pamiątką podróży. Wykonana jest z filcu, najczęściej w odcieniach czerwieni. Na ulicach kurortów spotkamy głównie starszych Tunezyjczyków noszących ją na głowie.

Skosztowanie piwa Celtia

Ten napój alkoholowy produkowany jest w Tunezji od 1925 roku. Od tego czasu pozostaje jednym z najpopularniejszych produktów na rynku monopolowym. Celtię można kupić w zielonych szklanych butelkach albo w puszkach o różnej wielkości. Warto wybrać się też do jednego z miejscowych barów na zimny kufel złotego napoju.

To już wszystkie rzeczy, które trzeba zrobić, będąc w Tunezji. Mogą one ubarwić wyjazd i sprawić, że lepiej poznamy specyfikę odwiedzanego miejsca.